Як вибрати та придбати зварювальний інвертор?

Як вибрати та придбати зварювальний інвертор?

Як вибрати та придбати зварювальний інвертор?

Зварювальний апарат - вірний помічник справжнього господарського чоловіки, в умілих руках він здатний виконати безліч завдань. І для будинку і для виробничих потреб слід вибрати зварювальний апарат інвертор замість звичних, але безнадійно застарілих трансформаторних моделей. Вибравши зварювальний інвертор, користувач забуде про приварювання електроду до виробу, його електромережа не будуть стрясати імпульси від навантаження, так властиві трансформаторним моделями. Само енергоспоживання інверторних зварювальних апаратів значно менше - і це при набагато більшій вихідної потужності!
Головне - робота зварювальника стане і швидше, і якісніше, і безпечніше.
До достоїнств зварювальних апаратів інверторного типу слід віднести:

  •  Стабільність зварювального струму при коливаннях напруги (забезпечується самою технологією виготовлення)
  •  Кілька систем вбудованого захисту - по струмових перевантажень, за максимальними коливань напруги, термозахист від перегріву, відключення при довгій експлуатації в гранично допустимому режимі і т.д.
  •  Можливість плавного регулювання режимів робіт у всьому діапазоні робочих струмів
  •  Легке збудження дуги, горіння стабільне і стійке - не тільки при коливаннях подає напруги, а й у разі поривів вітру, випадкових різких рухів зварника і т.п.
  •  Рівні шви в будь просторової орієнтації, мінімум розбризкування
  •  Універсальність. Більшість моделей зварювальних апаратів інверторного типу можуть працювати по самим різним металам, від конструкційних сталей до кольорових обмежено зварюються сплавів - на будь-якому з допустимих для використання матеріалів вони забезпечать ручне дугове зварювання високої якості.

Для правильного вибору зварювального апарату інверторного типу залежно від конкретних умов застосування необхідно врахувати наступне:

1) Визначитися з годує напругою - чи буде воно одно- або трифазним. Інвертори на 220 вольт можна підключити до стандартної електромережі, зате 380 - вольт значно потужніше.

2) Метал якої товщини планується зварювати (від цього залежить і товщина електрода, і рекомендовані значення зварювальних струмів) Для наочності можна звіритися з типовою таблицею цих параметрів для інверторних зварювальних апаратів:

Товщина метала, мм

    1-3

   3-4

  4-5

  5-6

  6-8

  8-11

12-15

15-18

Діаметр зварювального электроду, мм

1,0 – 1,5

1,6-2,0

2,0-2,4

2,5-3,1

3,2-3,9

4,0-4,9

5,0-5,9

6,0 и более

Рекомендовані значення зварювального струму, А

   20-60

50-90

60-100

80-120

110-150

140-180

180-220

220-260

3) Тривалість включення (ПВ) - найважливіша для зварювальних інверторів характеристика. Являє собою процентний показник безперервної роботи щодо загального часу використання інвертора. Чим вище ПВ - тим нижча ймовірність перегріву апарату при високих зварювальних токах. Наприклад, ПВ на рівні 80 % означає, що час безперервної роботи інвертора складе 4 хвилини, 1 хвилина піде на паузу (типовий повний цикл зварювання становить 5 хвилин). Високий показник ПВ - це можливість практично безперервної роботи інвертора без шкоди для його технічної схоронності. Невеликі паузи в роботі дозволяють і шов перевірити, і електрод замінити, і деталі підготувати - за час цих пауз зварювальний апарат інверторного типу встигає ефективно охолонути, і його можна використовувати під навантаженням весь робочий день. Таким чином, високий відсоток ПВ говорить як про високу надійність, так і про хороше ККД інверторного зварювального апарату.
4) Забезпечити себе на майбутнє запасом потужності - адже заздалегідь ніколи не знаєш, яку зварювальну роботу доведеться виконувати через рік або п'ять років (а якісний інверторний зварювальний апарат прослужить набагато довше!) Якщо є фінансова можливість - розумніше придбати апарат потужніший, з доробком на майбутнє. Кому захочеться купувати новий інвертор для зварювання декількох арматурину трохи більшого діаметру, ніж зазвичай, вірно?

5) Набір додаткових функцій, які необхідні користувачу. До них відносяться:

  •         Форсаж дуги (Arc force) - застосовується для полегшення зварювання та її кращої якості при роботі по вертикальних швах
  •         Антістік (Antistick) - відключення зварювального струму при «залипанні» електрода на виробі, є практично у всіх модифікаціях інверторних зварювальних апаратів
  •         Гарячий старт (Hot start) - імпульсна підвищення зварювального струму при першому дотику електрода до зварюваного виробу. Інверторні апарати з цією функцією збуджую дугу значно легше.

    6) Гарантійний термін обслуговування і наявність у вашому регіоні служби сервісної підтримки - важливі фактори для вибору конкретної моделі інверторного зварювального апарату. У солідних виробників гарантія на поставляється рядовому споживачеві зварювальне обладнання - не менше двох років. Можливість у разі неполадок викликати кваліфікованого фахівця (або самому в сервіс з'їздити) - великий плюс при виборі зварювального інверторного апарату. Також варто звернути увагу на умови післягарантійного обслуговування та відгуки на тематичних форумах (тільки не явно рекламні!)

Один з істотних факторів для вибору кращого зварювального апарату інвертора - це його ціна. Асортимент моделей і виробників на цей різновид обладнання широкий і його вартість коливається в досить значних межах. Однак слід пам'ятати - справжнє зварювальне якість дешевим не буває!

Що стосується наших рекомендацій , то ми б порадили звернути увагу на інвертори
Атом I-180D Атом I-180M. На додаток до високої якості і адекватною ціною ці апарати відрізняє розширена гарантія на 24 місяці , що саме по собі говорить багато про що. Наші фахівці із задоволенням проконсультують Вас з питань вибору зварювальних апаратів і взагалі по будь-яких питань що стосуються як побутовий, так і промислової зварювання. Звертайтеся!

В нашем интернет-магазине Вы всегда сможет найти ту продукцию, которая Вам действительно нужна по самым приемлемым ценам. Обязательно звоните и заказывайте. Наши менеджеры окажут Вам профессиональную консультацию.

Магазин "Электроинструмент и сварочное оборудование" © 2021
Все права защищены
Яндекс.Метрика