Мотокультиватор - на що звернути увагу при виборі?

Мотокультиватор - на що звернути увагу при виборі?

Мотокультиватор - на що звернути увагу при виборі?

Культиватор

Культиватор - легка сільськогосподарська машина, призначена для обробки грунту фрезами та забезпечена обмеженим набором навісних знарядь. 

 

Бензиновый мотокультиватор FORTE HSD1G-68B

У сільському господарстві застосовуються також польові культиватори, що працюють у складі трактора або райдера. Культиватори з двигунами понад 3.5кВт часто також іменують мотоблоками.

Дизельный мотоблок с активной фрезой FORTE SH 101

 

За призначенням культиватори ділять на: парові - для суцільного обробітку грунту; просапні - для розпушування грунту і знищення бур'янів у міжряддях культурних рослин; універсальні - для суцільної і міжрядної обробки грунту; растенієпітателі - для обробки міжрядь з одночасним внесенням мінеральних добрив (підгодівлею). У СРСР випускаються навісні тракторні К. Основні робочі органи культиватору - лапи, окучники, підкормові ножі, голчасті диски, туковисевающие апарати.

На відміну від мотоблоки мотокультиватор має ланцюгової редуктор і культиваційних фрези замість коліс, що значно знижує його вартість. Випробування дослідних зразків мотокультиваторів показали, що для невеликих садових ділянок це ідеальна машина, здатна виконувати комплекс агротехнічних операцій , від культивації землі і нарізки грядок до збирання картоплі.
 
Нагадаємо, мотоблок - багатофункціональна техніка. При наявному арсеналі навісного обладнання на ньому можна не тільки орати, підгортати, викопувати, а й прибирати сніг, сміття, косити траву. Крім того, мотоблок можна використовувати як міні-трактор.

Цікавий факт: встановлені на мотоблоків і культиваторів двигуни мають зовсім ідентичні показники потужності. Однак перевага мотоблока саме в підвищеній функціональності. Мотоблок виправдовує вкладені кошти, і підвищує продуктивність. Для простого покупця важливим орієнтиром при виборі техніки може бути необхідність в причіпний візку - це теж один з головних козирів мотоблока .

Типові для даної техніки особливості: поздовжня компоновка з винесеним далеко вперед двигуном, шестерний редуктор з повноцінною коробкою передач і валом відбору потужності , сухе дискове зчеплення. Трансмісія , виконана на основі прямозубих шестерень, наскільки надійна, настільки й невибаглива. Передбачений міжколісний диференціал з блокуванням (існують більш дешеві модифікації зовсім без диференціала). Крім жорсткої блокування, є роздільні гальма, що дозволяють своєчасно пригальмувати колесо, що буксує.

Вал відбору потужності виконаний незалежно від коробки швидкостей і наводиться через понижуючий редуктор безпосередньо від двигуна. Подібне рішення вимагає наявності власного зчеплення у активного навісного обладнання, тому деякі деки встановлюють через модуль додаткової трансмісії (т.зв. адаптер ВОМ).

На мотоблоках ставиться починаючи від триступеневої, і вище коробки передач, що дає дуже хороші переваги: ​​можна самостійно коригувати навантаження на двигун, підвищувати крутний момент через редуктор. Існує ще така модифікація мотоблоків, як «FORTE». Ця техніка крім потужних габаритів приваблива тим, що на ній є вал відбору потужності, масляний насос, і вкладиші (які відповідно збільшують моторесурс). На «FORTE» можна ставити грунтову фрезу, обробну землю на 100 мм в глибину. FORTE також володіє диференціалом, що дає перевагу заднього ходу. В принципі, могутнім «FORTE» можна обробляти землю площею до двох гектар.

Техніка, що володіє імпортним двигуном, переважно. Менше допуски, вібрація і рознос. Крім того, хороший імпортний двигун кілька довговічніше відчизняного. Перевага наших движків в тому, що людині, що розбирається в техніці, легше, скажімо, самостійно підремонтувати або замінити деталь. В імпортних « самостійний сервіс» чреватий порушенням регулювання.

На європейських машинах знижений вихлоп, можна сказати, це техніка підвищеної екологічності. На деяких моделях від таких брендів, як Stiga або SOLO, навіть встановлюються каталізатори. Слідкуйте за тим, щоб чотиритактний двигун культиватора завжди знаходився в нормальному положенні і не перевертався.

Що стосується навісного обладнання, то на більш - менш потужний культиватор можна поставити і окучник, і «викапивателем». Хоча багато, які попрацювали з сільгосптехнікою, визнають, що нашу дернистого землю обробляти фрезами виходить далеко не так якісно, як плугом. Більш компактний культиватор більше підійде для роботи на грядках і в теплицях.

Якщо на культиваторі працюватимуть жінки або люди похилого віку, зверніть увагу на те, яким чином здійснюється його запуск. Зараз випускається техніка з полегшеним запуском. Це, як правило, мотоблоки від американських, японських виробників.

При виборі техніки зверніть увагу на вид палива, за рахунок якого вона працює. Дістати 92 -й бензин у сільській місцевості буває дещо проблематично. Масло А - 30 теж продається не в кожному магазині. Обов'язково використовуйте тільки рекомендовані виробниками паливо і масло. Пам'ятайте: щоб імпортна техніка нормально і довготривало експлуатувалася, їй необхідно технічне обслуговування.

Мотокультиватор - це спеціалізована техніка для обробки грунту на глибину не більше 250 мм. Він також призначений для підгортання і прополки грядок, може тягнути причіп (зміна ФРЕЗИ на КОЛЕСА) або частково замінити ПЛУГ. Хоча зараз і пропонується широкий асортимент навісного обладнання для МОТОКУЛЬТИВАТОРА з приводом від додаткового шківа, не варто гнатися за універсальністю. «MULTITOOL» (інструмент з «великими» можливостями) - штука неоднозначна. КУЛЬТИВАТОР і сам по собі досить добре спушує і перемішує землю, вносить добрива, компост, торф, покращує структуру грунту для оптимального прийому повітря, води і поживних речовин. Застосування МОТОКУЛЬТИВАТОРА можливо також на важких грунтах, при обробці цілинних ділянок, і, що важливо, використовувати мотокультиватор можна при температурі від -3 до +40 градусів. З усіх садових інструментів мотокультиватор, мабуть, найбільш практичний - обробляти землю можна майже в будь-який час року. Він стане в нагоді і навесні, під час посівної, і влітку, і восени, під час збирання врожаю.

А ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ мотокультиватор від мотоблоки Фахівці поки не прийшли до єдиної термінології: те, що одні вважають мотоблоки, інші називають культиваторів, і навпаки. І хоча в Україні існує ДСТУ, в якому чітко прописано, що є що, він вже застарів, - з'явилися нові моделі, що не укладаються в викладену в ньому схему класифікації. Відмінність МОТОКУЛЬТИВАТОРА від мотоблоки полягає в наступному: Мотокультиватор - це закінчений виріб, призначений для виконання конкретної роботи, а Мотоблок - це привід, до якого можна підключити різного навісного устаткування (у тому числі і КУЛЬТИВАТОР). Але за функціями, виконуваних обома видами техніки, істотних відмінностей не так багато. Хоча Мотоблок, безумовно, універсальніше. Так що вибір за споживачем .

Навісне обладнання

Картофелевикапиватель, колеса, окучник
Лапи культиватора використовують для підрізання бур'янів, букетіровкі (проріджування рослин) і розпушування грунту.
Окучники застосовують для нарізки борозен на поливних полях, підгортання картоплі, капусти та ін с.-г. рослин, знищення бур'янів і засипання їх землею.
Носок підгортальника розрізає і пухкий грунт, корпус і крила піднімають її і відсовують в сторони.
Голчасті диски застосовують (на культиваторах і обертових мотики) для руйнування кірки, розпушування грунту в рядах рослин і в захисних зонах.
Прополювальні зуби призначені для обробки захисних зон і міжрядь.
Транспортувальні колеса більшості не - виробничих мотокультиваторов не мають приводу від двигуна і призначені тільки для переміщення машини по грунту.
Для того щоб культиватор міг працювати з підгортальником по пухкій землі, є спеціальні колеса - грунтозацепи.
Для кращого заглиблення штанги культиватор може бути забезпечений баластовим ящиком, що вміщає до 25 кг вантажу (піску або грунту), або металевими баластними вантажами.

Практична класифікація

Прийнято розділяти культиватори особистого користування на три групи залежно від потужності і розмірів ділянки грунту. Легкі мотокультиватори з потужністю двигуна 1-2 л. с. підійдуть на ділянках до 12 соток. Якщо у власності від 6 до 20 соток, слід орієнтуватися на середні культиватори з двигуном 3-6 к.с. Мотоблоки середньої тяжкості (5-7 к.с.) надійно відпрацюють на ділянках 10-40 соток, а важкі, з потужними двигунами 6-12 к.с. осилять площі, що перевищують 30 соток.

В нашому Ви зможете придбати культиватор на будь-яку вимогу, а також навісне обладнання та інші запчастини.

В нашем интернет-магазине Вы всегда сможет найти ту продукцию, которая Вам действительно нужна по самым приемлемым ценам. Обязательно звоните и заказывайте. Наши менеджеры окажут Вам профессиональную консультацию.

Магазин "Электроинструмент и сварочное оборудование" © 2021
Все права защищены
Яндекс.Метрика